Belangrijke punten voor Verstappen in Oostenrijk
Max' missie was vooraf duidelijk: maximaal scoren om het gat met kampioenschapsleider Esteban Ocon zoveel mogelijk te dichten. Het weekend begon dan ook spannend toen de Nederlander zich als tweede kwalificeerde voor de eerste EK Formule 3-race op de Red Bull Ring in Oostenrijk – pal achter de Fransman Ocon. In de eerste bocht van de race toucheren Verstappen en Ocon. Max kan zijn weg vervolgen en eindigt uiteindelijk als derde, Ocon valt buiten de punten op een dertiende plaats. Na afloop van de race krijgt Max echter een tijdstraf van vijf seconden, voor een inhaalactie waarbij hij kort buiten de baan raakt.
De tweede kwalificatie gaat moeizaam: voor de tweede en derde race traint Max de zevende en de zesde tijd. In race twee weet hij echter op de vierde plek te eindigen, ondanks een botsing aan het begin van de wedstrijd, waarbij zijn auto schade oploopt aan de voorwielophanging. Ocon crasht door eigen schuld met Felix Rosenqvist, valt uit en krijgt bovendien een straf van tien gridplaatsen voor de start van race drie. Daarin kent Max een lastige start, maar eenmaal in het juiste ritme werkt hij zich naar voren tot de vierde stek. In de slotfase krijgt de jonge Verstappen echter een drive-through penalty van de wedstrijdleiding (wegens het buiten de baan inhalen van Antonio Fuoco) waardoor hij als twaalfde eindigt – vlak voor Ocon.
Als we de balans opmaken, heeft Max dit weekend toch 22 punten kunnen inlopen op de kampioenschapsleider. Na 24 races verspreid over acht weekenden heeft Ocon er namelijk 379, terwijl de Nederlander nu volgt met 285 punten. Met nog negen races te gaan in drie weekenden, kan er nog een hoop gebeuren.